Festival Hakkında

ANTİK DÜNYANIN İLK’LER ŞEHRİ AİZONAİ ANTİK KENTİ 2. KEZ FİLM FESTİVALİNE PERDELERİNİ AÇIYOR

Kütahya yı kültür,sanat ve tarih alanında tanıtımını sağlamak için kurulan Aizonoi Sinema ve Fotoğraf Sanatı Derneği  tarafından Kısa Film Festivali düzenlenecektir.Dernek kuruluş amacı doğrultusunda, Kütahya’nın ve Aizonai Antik Kentinin  tanıtımı için “Sanat, Kültür ve Turizmi” bir arada sunarak şehrimize yeni bir bakış açısı kazandırması için Kütahya’nın ilk kısa film festivaline imza atmıştır. Bu festivalin antik dünyanın ilkler şehri olan Aizonai Antik Kent de düzenlenmesinden dolayı da diğer festivallerden bu anlamda  önemli bir fark yaratacaktır.

Amacımız Kısa film yarışmasının yanı sıra festivalimiz programı dahilinde Türkiye’den ve dünyadan festivale başvuran ve özenle seçilen  filmleri sinemaseverlerle buluşturmaktır. Film gösterimleri atölye çalışmaları söyleşiler, ve başka etkinliklerle de desteklenmektedir

Festival 02/03/04 Haziran 2022 tarihlerinde Kütahya Valiliği himayelerinde  TC Kültür ve Turizm Bakanlığı destekleriyle gerçekleştirilecektir.

Gala gecesi için alanında başarılı yönetmenler , oyuncular ,sanatçılar ve tanınmış isimler davet edilerek festivale ayrı bir renk gelmesi planlanmaktadır.

Ödüllerimizi, Ahmet Uluçay Özel Ödülü, En iyi Kısa Film, En İyi Kısa Belgesel, En iyi Animasyon ve En İyi Uluslararası Kısa Film ödülü şeklinde beş ana grupta topladık.

Türkiye’de kısa film alanının güçlenmesine ve sinema kültürünün gelişmesine katkıda bulunmak gayesiyle hareket eden Kütahya Aizanoi Kısa Film Festivali Kütahya’nın kültürel yaşamını zenginleştirmeyi hedeflediklerini ve  bundan sonra her yıl belirlenen tarihlerde sinemayı Türkiye’deki merkezini Kütahya’ya taşımayı planlamaktadır.

02 Haziran’da başlayacak etkinlik 3 gün sürecek.

Kısa film başvurularının tümü www.filmfreeway.com  üzerinden yapılacaktır.